niedziela, 20 stycznia 2013

Z półki 2013

W tym roku również biorę udział w wyzwaniu "Z półki-2013"
Tym razem wybrałam poziom 3- liczba przeczytanych książek z półki 11-15.
Oto i one:
1. Lisa Jewell "Impreza u Ralpha"
2. Josie Lloyd Emlyn Rees "Chodźmy razem"
3. Nick Hornby "Wierność w stereo"
4. Janusz L. Wiśniewski "Samotność w Sieci"
5. Beata Pawlikowska "Blondynka w Indiach"
6. Bolesław Leśmian "Sen miałem"
7. JO Nesbo "Pierwszy śnieg"
8. Wiktor Hugo"Ostatni dzień skazańca"
9. Allison Pearson "Nie wiem, jak ona to robi"
10. Janusz L. Wiśniewski "Zespoły napięć"
11. Katarzyna Leżeńska "Z całego serca"
12. Helen Fielding "Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules"
13. Rosamund Lupton "Siostra"
14. Dominika Stec"Kobieca intuicja"
15. Frances Mayes "Pod słońcem Toskanii"

środa, 16 stycznia 2013

Sal "7 krasnoludków" (1)

Jakiś czas temu zapisałam się na nowy sal "7 krasnoludków" Przygotowałam już wzorek, kanwę. czekam tylko na zamówione muliny. mam nadzieję, że w ferie ruszę z pracą.niedziela, 13 stycznia 2013

Przeczytałam (1/2013)

      W życie Wiktorii wkracza energicznie Adela, śpiewaczka operowa. Piękna, utalentowana, pełna życia i temperamentu...i w konflikcie z mężem, który coraz gorzej znosi jej ciągłą nieobecność i brak obiadków domowych. A tymczasem Wika wraca do swojej ukochanej pracy dziennikarki telewizyjnej i podobnie jak Adela nie ma czasu dla rodziny. Czy w życiu "Złych żon" znajdzie się miejsce na miłosny happy end?
Przyjemna i szybka. Dla poprawy nastroju idealna.

Książka przeczytana w ramach wyzwania:

sobota, 12 stycznia 2013

RR-ki

Już dawno wysłane. Pewnie już dotarły do celu, a ja dopiero dziś mam chwilkę czasu, aby pokazać efekty mojej pracy.
Dwa kolejne Obrazki z RR Sercowego gotowe. Czekam na kolejne.
Są to obrazki na kanwie Pelasi i Mamuśki73.


niedziela, 6 stycznia 2013

Przeczytałam (14,15,16,17/2012
"Nie siedź za blisko telewizora, bo sobie zepsujesz oczy! Jeśli wyjdziesz na zewnątrz z mokrą głową, przeziębisz się. Nie połknij gumy do żucia, bo będziesz ją trawić przez siedem lat. Jedz ryby, będziesz mądrzejszy. Marchewka poprawia wzrok. Nie dotykaj ropuchy, bo ci wyskoczą brodawki! Te i mnóstwo innych mądrości, które na co dzień słyszymy od dorosłych, wcale nie muszą być prawdziwe. Ale niektóre są faktycznie cenne. Jak odróżnić prawdę od wierutnej bzdury? Trzeba przeczytać tę książkę! "


 "Sienkiewicz ukazał jaskrawy kontrast między ideologią postępu opartą na pozytywistycznym widzeniu świata, postępu widzianego na zasadzie harmonijnego rozwoju społecznego, a rzeczywistym obrazem wsi, zagubionej w chaosie sprzecznych napięć, wynikających ze zmian, jakie zaszły po uwłaszczeniu, z przełamywania się elementów struktury starego układu społecznego i braku odpowiednio do nich wyrobionych form obyczajowości i mentalności ludzkiej."


 "Rodzice oczekujący narodzin dziecka mają tylko jedno życzenie: żeby było zdrowe. Nie musi być idealne. Charlotte i Sean O’Keefe – małżeństwo z kilkuletnim stażem – także wybraliby zdrowie dla swojego dziecka. Niestety, kiedy na świat przychodzi ich młodsza córka Willow, okazuje się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną objawiającą się niezwykłą łamliwością kości. Ich życie staje się pasmem bezsennych nocy, rosnących długów, współczujących spojrzeń innych rodziców i, co może najgorsze, nieustannego rozpamiętywania: co by było gdyby? Gdyby o chorobie Willow było wiadomo odpowiednio wcześnie? Gdyby urodziła się zdrowa?
Ciążę Charlotte prowadziła jej najlepsza przyjaciółka – Piper. Po jednym z niewinnych upadków Willow, który kończy się złamaniem obu kości udowych, Charlotte i Sean szukają pomocy u prawnika. Ten doradza im wytoczenie Piper procesu o błąd w sztuce lekarskiej… Wygranie sprawy gwarantowałoby rodzinie odszkodowanie, a co za tym idzie, lepszą opiekę nad córką. Jest tylko jedno ale – matka musi przyznać, że usunęłaby ciążę, gdyby wiedziała o chorobie córki. Czy zdecyduje się na taki krok? Jak wiele poświęci z miłości do dziecka?
"


" BLONDYNKA W MEKSYKU – placki z kukurydzy, pieczone świerszcze i czekolada, najostrzejsze papryki świata, Aztekowie, piramidy w Mieście Bogów i Pierzasty Wąż.

Seria książek przygodowych znanej podróżniczki i pisarki, Beaty Pawlikowskiej. Najbardziej niezwykłe zakątki świata, zaskakujące obserwacje, zabawne rysunki i kolorowe fotografie.
"
To już ostatnie książki, które udało mi się przeczytać w 2012 roku. Niestety z braku czasu nie zdążyłam ich wcześniej zaprezentować.
 
 

piątek, 4 stycznia 2013

Podsumowanie wyzwania " Z półki"Nadszedł czas podsumowań. Zapisując się na to wyzwanie, wybrałam poziom  2. Miałam przeczytać od 6 do 10 wybranych książek. Niestety mój plan nie wypalił i wyzwanie skończyłam na poziomie 1. Udało mi się przeczytać 6 książek:

  1. George Orwell „Folwark zwierzęcy”;
  2. Hanka Lemańska „Chichot losu”;
  3. Jan Grzegorczyk „Adieu. Przypadki księdza Grosera”;
  4. Lisa See „Dziewczęta z Szanghaju”;
  5. Arthur Conan Doyle „Pies Baskerville’ów”;
  6. “Dzieje Tristana  i Izoldy”.

To nie znaczy, że tylko te książki udało mi się przeczytać w 2012 roku. Były też inne, ale już spoza listy. Mimo to cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym wyzwaniu. W tym roku też podejmę się tego zadania. Może pójdzie mi lepiej. Zobaczymy.

Z półki (6). Przeczytałam (13/2012)"Tristan i Izolda – bohaterowie legendy celtyckiej, związanej z opowieściami z cyklu arturiańskiego. Jej najstarsze pisemne wersje pochodzą z XII wieku, a sama legenda stała się inspiracją dla wielu średniowiecznych utworów literatur europejskich. W najpełniejszej postaci została zrekonstruowana w 1900 roku przez Josepha Bédiera (Dzieje Tristana i Izoldy).
Tristan z Lonii, siostrzeniec króla Kornwalii Marka, uwalnia kraj od irlandzkiego potwora Marhołta. W tej walce mężnego rycerza rani jednak zatrute ostrze miecza. Dzięki opiece Izoldy Jasnowłosej dochodzi do zdrowia i wraca do swojej ojczyzny. Wkrótce przybywa ponownie do kraju Marhołta, tym razem po Izoldę, przyszłą żonę króla Marka. Na statku przez pomyłkę oboje młodzi wypijają wino z ziołami, które matka Izoldy przygotowała, żeby scementować miłością związek dziewczyny ze starym królem. I tak Tristan i Izolda pokochali się na śmierć i życie. Niestety, wszystko sprzysięgło się przeciwko nim i ich uczuciu. Kochankowie próbują wprawdzie żyć bez siebie, ale jest to niemożliwe. Namiętność, która ich spala i zabija, będzie trwała wiecznie.
"