sobota, 25 stycznia 2014

Przeczytałam (2/2014)


Czy można dwa razy wejść do tej samej rzeki? Harry Silver, młody londyński producent telewizyjny, uważa, że tak. Żeniąc się po raz drugi, robi to nie tylko z miłości - pragnie zapewnić rodzinę swojemu sześcioletniemu synowi Patowi. W nowym układzie musi borykać się ze starymi problemami. Musi walczyć z byłą żoną, Giną, która, po wyjściu za mąż za nadętego Jankesa, chce wraz z Patem przenieść się na stałe do Nowego Jorku. Musi odnaleźć się w roli ojczyma rezolutnej Peggy. Na dodatek nowa żona zaniedbuje go, zbyt dużo energii poświęcając własnej firmie cateringowej. W pracy też pojawiają się problemy. Słowa matki, ostoi tradycyjnej rodziny, że trzeba korzystać z życia, póki to możliwe, wprawiają go w zdumienie. Skoro tak, to czy najlepszym wyjściem nie będzie dla niego romans z przyjaciółką Giny, japońską fotografką Kazumi?

"Mężczyzna i żona" to kontynuacja znanej, szczególnie w Wielkiej Brytanii, powieści "Mężczyzna i chłopiec". Harry, główny bohater książki, żeni się po raz drugi. Jego żoną zostaje Cyd, która również ma za sobą nieudany związek, jego owocem jest córka, Peggy. Niestety, miodowy miesiąc nie trwa zbyt długo, gdyż na horyzoncie pojawia się Kazumi, japońska przyjaciółka pierwszej żony Harry'ego - Giny


źródło opisu: okładka

Ksiązkę przeczytałam w ramach wyzwania:


 

sobota, 18 stycznia 2014

SAL- Jingles (1)

Pierwszy obrazek mam już gotowy. Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie się go haftuje. Brakuje tylko na nim guziczka i koralików, ale w tej chwili nie mam odpowiednich.


poniedziałek, 13 stycznia 2014

Noworoczny SAL w Hafciarni

Zapisałam się na SAL na blogu Hafciarni. Będziemy kalendarz z przeuroczymi kotkami.

Wszystko mam już przygotowane i pomału zabieram się za wyszywanie. Niebawem pokażę pierwszego kotka.

poniedziałek, 6 stycznia 2014

Przeczytałam (1/2014)


 "Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona - zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On - superprzystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu...

Jest rok 1988. 15 lipca. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc. Następnego dnia każde pójdzie w swoją stronę. Gdzie będą w ten dzień za rok? Za dwa lata? I każdego następnego roku? Czy mają szansę spotkać się, a jeśli tak, to czy będzie im ze sobą po drodze? Na podstawie książki powstał film z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem w rolach głównych.
"
źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011
źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

  Bardzo dobra książka. O przyjaźni,  miłości, trudnościach, problemach, radości. Główni bohaterowie przez kilkanaście lat dojrzewali do tego, żeby wyznać sobie miłość. Kiedy już to zrobili, to tak naprawdę ich szczęście nie trwa długo. Jedno z nich umiera w tragicznych okolicznościach.  A już myślałam, że będzie szczęśliwe zakończenie.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: 
niedziela, 5 stycznia 2014

Z półki- wyzwanie czytelnicze 2014

Po raz kolejny zapisałam się na wyzwanie czytelnicze "Z półki" organizowane przez właścicielkę bloga           " Wrota wyobraźni". Wybrałam poziom 3, to znaczy, że muszę przeczytać 11-15 książek zalegających na moich półkach i proszących o  ich przeczytanie.
Zobaczymy jak mi pójdzie. Przejrzałam moje półki i wybrałam:
1. Dawid Nicholls "Jeden dzień".
2. Tony Persons " Mężczyzna i żona".
3. Małgorzata Warda " Nikt nie widział, nikt nie słyszał".
4. Emma Cavalier "Pałac".
5. Janusz L. Wiśniewski "Samotność w sieci".
6. Helen Fielding "Rozbuchana wyobraźnia..."
7. Barbara Kosmowska "Teren prywatny".
8. Clare Curnyn "W pogoni za Alice".
9. Mellisa Senale "Znowu randka"
10. Jane Sigaloff "Imię i nazwisko zastrzeżone".
11. E.L. James " Pięćdziesiąt twarzy Greya"
12. E.L. James " Nowe oblicze Greya".
13. E.L. Ciemniejsza strona Greya".
14. Jo Nesbo " łowcy głów".
15. Wendy Markham " Nie całkiem do pary".
16. Lynda Curnyn "Polowanie na męża".
piątek, 3 stycznia 2014

SAL- Jingles

Mysia na swoim blogu zorganizowała Sal- Jingles, na który się zapisałam. Nie mogłam się oprzeć.
Taki oto obrazek będziemy wyszywać.


Raz w miesiącu Mysia będzie przesyłała kolejny obrazek osobom, które uporają się z poprzednim. Czas więc zabrać się do pracy.

czwartek, 2 stycznia 2014

Wyzwanie "Rekord"

Nowy Rok i nowe wyzwania. Postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu "Rekord". Polega ono na przeczytaniu większej ilości książek niż w roku 2013. Ja zakończyłam rok 2013 z 20 pozycjami. Nie jest ich za wiele, więc nie powinno być problemu z  ustanowieniem nowego rekordu. Wyzwanie zorganizowała na swoim blogu Tetiisheri.