niedziela, 21 lutego 2016

Zające wielkanocne.

Przygotowania do Kiermaszu Sztuk Różnych rozpoczęte.

czwartek, 11 lutego 2016

Przeczytałam 3/2016"Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony’ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy i upodleniu pośród dzikich wzgórz Zachodniej Wirginii, a potem koszmaru, jakiego doświadczyła w przybranej rodzinie, nowe miejsce wydaje się rajem. A jednak Farthingale Manor, pełna przepychu posiadłość, w której wreszcie może żyć w dostatku, wkrótce narzuca dziewczynie swój ponury, gotycki klimat. Pewnego dnia Heaven, błądząc w zielonym labiryncie wielkiego ogrodu, natyka się na maleńki domek, jakby żywcem wyjęty z bajek. I jak w bajce, spotyka tam swoją nową miłość – Troya, młodszego brata Tony’ego, zadeklarowanego samotnika i odludka. Troy, choć zrazu niechętnie, dopuszcza ją do swojego życia i romans w cieniu labiryntu zaczyna rozkwitać. Dokąd zaprowadzą tych dwoje poplątane ścieżki?"


źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014
źródło okładki: http://www.proszynski.pl/
 
Wydawnictwo - Prószyński i S-ka
Ilość stron - 478
(1306s./3660s.)
 
Ważny cytat - "Każdy z nas przez całe życie musi stwiać czoło smokom. Większość z nich to twory naszej wyobraźni."

wtorek, 9 lutego 2016

Wielkanocne drzewko

Pomału zaczynam wielkanocne ozdoby. Pierwsze powstało wielkanocne drzewko.poniedziałek, 8 lutego 2016

W końcu na ścianie.

Dawno temu brałam udział w dwóch RR-ach. Obrazki długo leżały w szafie, bo zostawiłam w nich za mało zapasu i miałam kłopot z oprawienie. w Końcu postanowiłam naciągnąc je tylko na tekturki, przymocować zszywkami i  gotowe.
piątek, 5 lutego 2016

Wyzwanie czytelnicze - 3660 stron

Zpisałam się na wyzwanie czytelnicze 3660 stron na blogu "Moje życie pasją usłane".
Tyle stron powinnam przeczytać do końca roku. Czy mi się uda? Zobaczymy.

Sal z kwitnącym kaktusem (1)

Skusiłam się i zapisałam na Sal na blogu iwusiowo. Będziemy haftować przepiękne kaktusiki. Sal rusza w marcu.

poniedziałek, 1 lutego 2016

Przeczytałam 2/2016"Ze wszystkich rodzin zamieszkujących niegościnne dzikie wzgórza Casteelowie są najbiedniejsi i najbardziej pogardzani. Heaven Leigh Casteel jest w swojej rodzinie wyjątkiem. Jakimś cudem ta bystra, ładna dziewczyna, chodząca w łachmanach, żyjąca w wiecznym brudzie i głodzie, terroryzowana przez okrutnego ojca i zmuszana do bezustannej harówki przez macochę, potrafi ocalić marzenia i nadzieję na lepsze życie. Nie tylko dla siebie, także dla swojego brata Toma i młodszego rodzeństwa. Nie traci wiary, że pewnego dnia pokażą światu, jak bardzo są wartościowi i utalentowani, dowiodą, że zasługują na miłość i lepszy los.
Kiedy macocha, która nie może już dłużej znieść koszmarnego życia na wzgórzach, ucieka – ojciec wymyśla szatański plan, który może pogrzebać na zawsze marzenia Heaven i pozostałych dzieci…"

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/
 
Wydawnictwo: Prószyński i S - ka
Ilość stron: 542
(828s./3660s.)