wtorek, 31 grudnia 2013

Przeczytałam (20/2013)

Ostatnia książka przeczytana w tym roku.
"Impreza u Ralpha to dowcipnie napisana historia mieszkańców pewnego domu. Tytułowy Ralph wraz z przyjacielem zakochują się w Jamimie, nowej współlokatorce. Z kolei Karl i Siobhan, którzy mieszkają piętro wyżej, żyją szczęśliwie w nieformalnym związku. Ich domową idyllę zakłóca jedynie Cheri, femme fatale z ostatniego piętra."

Książka przeczytana w ramach wyzwania:
.

RR Sercowe

Dziś wysłałam kanwę z wyszytym przedostatnim obrazkiem na kanwie Judyty z RR Sercowego Forumowego. Zdążyłam jeszcze w starym roku. Takim oto sposobem mam ukończone wszystkie zabawy RR, w których brałam udział. Zostały mi teraz zabawy salowe. Te stare i nowe, na które sie zapisałam.poniedziałek, 30 grudnia 2013

Przeczytałam (19/2013)


"Wyjątkowe wspomnienia opatrzone wstrząsającymi ilustracjami. Ośmieliła się zagłosować przeciwko reżimowi. Za to i inne wymyślone przestępstwa spędziła dwadzieścia lat w sowieckich łagrach. Dopiero w 2001 roku 6 tomów spisanych przez nią wspomnień ukazało się drukiem w Rosji, ich fragmenty publikowano dziesięć lat wcześniej. Urodzona w Odessie, w rodzinie polskiego prawnika przeszła przez piekło niewoli, widziała miejsca, o których przez lata nie wolno było nawet wspominać, widziała ludzi upodlonych, zezwierzęconych, słyszała opowieści, które jeszcze dziś, w czasach, gdy świat poznał okrucieństwa stalinowskiego reżimu, szokują i przerażają. "

niedziela, 29 grudnia 2013

RR of Cakes zakończony

Wyszyłam ostatni obrazek w  RR of Cakes. Zostało tylko wypranie, wyprasowanie i oprawienie.
Tak oto prezentuje się moja szmatka prosto z tamborka.piątek, 27 grudnia 2013

Przeczytałam (18/2013)"Autorski wybór najcenniejszych liryków poety w układzie tematycznym. W prezentacji pominięto te utwory Asnyka, które z racji swej publicystycznej wymowy straciły na aktualności."

wtorek, 24 grudnia 2013

poniedziałek, 23 grudnia 2013

RR nr 1

Dziś wysłałam kanwę do Małgoś 13 z jej RR nr 1. Takim oto sposobem zakończyłam zabawę.
Swoją kanwę również mam w domku. Zostało mi dokończenie ostatniego obrazka.


czwartek, 19 grudnia 2013

Przeczytałam (17/2013)"Ta książka o hazardzie, sama jest w pewnym sensie produktem hazardowej, diabelskiej gry, w której stawką była przyszłość pisarza. Wiadomo, że pisząc „Gracza” Dostojewski czerpał z własnych doświadczeń. Podczas pobytu za granica odwiedzał często kasyna i domy gry. Przegrywał honoraria, oszczędności żony, zastawiał jej rzeczy osobiste i pamiątki. W jego korespondencji z tego okresu dominuje problem pieniędzy; pisał o nałogu i poniżeniach, na jakie narażały go niepowodzenia przy stole gry. (...)
W podobnym tonie przemawiają dotknięci uzależnieniem bohaterowie jego prozy – hazardziści, lubieżnicy i pijacy – wszyscy skłonni oskarżać samych siebie, by uprzedzić ataki innych, a jednocześnie kokietujący otoczenie przyjaźnią i zaufaniem. „Gracz” to wnikliwa analiza jednej z najtragiczniejszych namiętności człowieka. Oczyma narratora Autor dokonuje chłodnej wiwisekcji własnej słabości i daje jej kliniczny obraz.
Piotr Madejski
"


źródło opisu: Siedmioróg, 1992 (fragment wstępu)
źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
 

wtorek, 17 grudnia 2013

Świąteczne drzewka

To już ostatnie ozdoby tegoroczne. Dziś jeszcze będzie pieczenie pierniczków do obdarowania bliskich.
poniedziałek, 16 grudnia 2013

Przeczytałam (16/2013)


"Mroczny początek rodzinnych sekretów… Olivia Winfield nie może uwierzyć swojemu szczęściu, gdy po krótkiej znajomości przystojny Malcolm Foxworth prosi ją o rękę. Jednak romantyczne marzenia młodej żony wkrótce legną w gruzach. Mąż okazuje się aroganckim, bezwzględnym despotą, a od Olivii oczekuje przede wszystkim urodzenia dzieci i sprawnego zarządzania ponurym Foxworth Hall. Sytuacja pogarsza się jeszcze, gdy do domu wraca z kilkuletniej podróży ojciec Malcolma z młodziutką i piękną żoną Alicją."

czwartek, 12 grudnia 2013

Karteczki

Dziś nastąpi wysyp karteczek świątecznych. W ostatnią sobotę wykonałam hurtową produkcję. Karteczki są proste, bez zbędnych ozdobień. Teraz tylko wysłać po rodzinie.


wtorek, 10 grudnia 2013

Przeczytałam (15/2013)


"25 urodziny to bardzo ważny moment w życiu Barta. Zgodnie z wolą babki tego dnia stanie się on właścicielem rodzinnej posiadłości. Na jubileuszowe przyjęcie zjeżdża się cała rodzina. Pojawiają się Cathy i Chris, a także rodzeństwo Cindy i Jory z żoną Melodie. W posiadłości jest też dawno uznany za zmarłego wujek Joel. Spotkanie nie przynosi jednak nikomu nic dobrego. Dla rodziców Barta wizyta w Foxwort Hall wiąże się z traumatycznymi przeżyciami, jest wspomnieniem trzech lat, które jako dzieci spędzili uwięzieni na strychu rezydencji. Jory ulega poważnemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jego życie, a cienie przeszłości próbują dosięgnąć następnego pokolenia.."


źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/
źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/kto-wiatr-sieje--virginia-c-andrews,p900896

sobota, 7 grudnia 2013

Wianuszki świąteczne

Na wszystkich blogach wre praca świątecznych ozdób. każdy pomyśli, że u mnie nic się nie dzieje. A to nie prawda. Tworzę i to sporo, tylko nie mam kiedy pokazać efektów swojej pracy.
dziś znalazłam chwilkę, więc pokazuję wianuszki i choinkę z papierowej wikliny, jakie ostatnio poczyniłam. Nie mam niestety żadnego, bo zostały przeznaczone na kiermasz.