poniedziałek, 28 października 2013

Przeczytałam (12/2013)Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Iga próbuje rozwikłać dawną rodzinną tajemnicę. W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów.
W ostatnim tomie tej bestsellerowej sagi poznamy burzliwe losy Giny Weylen w czasie drugiej wojny światowej. Wyruszymy wraz z nią w pełną dramatyzmu podróż po okupowanej Europie, z rodziną Zajezierskich zaś pochylimy się nad tymi, którzy zostali w kraju.
Bliżej poznamy historię Celiny i jej małżeństwa, a także dowiemy się, w jakich okolicznościach Hryciowie stali się właścicielami cukierni Pod Amorem. Czy Idze uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego pierścienia? Czy Celina wróci do zdrowia i spotka się z miłością swego życia? Czy spełnią się ambitne plany Igi, a jej ojciec zazna wreszcie szczęścia w życiu osobistym?
Autorka przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów.
źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2011
źródło okładki: www.nk.com.pl

Ksiązka przeczytana w ramach wyzwania:
 

poniedziałek, 21 października 2013

Sal Bożonarodzeniowy (2)

Pokazuję postępy w haftowaniu choineczki z Salu Bożonarodzeniowego. Wyszywa się bardzo przyjemnie i dosyć szybko.
Haftuję na Rustico Aida nićmi DMC według mojego uznania.


niedziela, 20 października 2013

Przeczytałam (11/2013)
"W położonym w ustronnym miejscu domu letniskowym w Massachussets sześciu młodych mężczyzn ginie w strzelaninie z agentami FBI. Niedaleko FDR Memorial w Waszyngtonie zostaje znalezione ciało córki senatora. Maggie O'Dell jest specjalistką od portretów psychologicznych seryjnych morderców. Dlaczego więc jej szef, zastępca dyrektora Cunningham, zdecydował, że to właśnie ona powinna rozwikłać te dwie różne, pozornie niezwiązane ze sobą sprawy? Kiedy jednak Maggie i jej zawodowy partner R.J. Tully zagłębiają się w nie, związek między tymi sprawami staje się widoczny. Łączy je osoba wielebnego Josepha Everetta, charyzmatycznego przywódcy religijnej sekty, która rozrasta się niemal z dnia na dzień. Młodzi mężczyźni z domu letniskowego okazują się członkami kościoła Everetta, córkę senatora zamordowano tuż po jednym z organizowanych przez wielebnego spotkań modlitewnych. Kim jest wielebny? Psychopatą, który ma na tyle silną pozycję, że może bezkarnie dokonywać przerażających mordów, czy kozłem ofiarnym, wykorzystywanym przez niezwykle przebiegłego zbrodniarza? Maggie zbyt późno zdaje sobie sprawę, że prawda jest o wiele bardziej skomplikowana i przerażająca, niż wskazują początkowe ustalenia... "


Książka przeczytana w ramach wyzwania:


sobota, 19 października 2013

Wycieczka do lasu i... magiczny sal świąteczny (2)

Tydzień temu wybraliśmy się do lasu. Pogoda była fantastyczna. A w lesie po prostu obłędnie. Wszystkie drzewa liściaste wyglądały cudnie. A przy okazji nazbieraliśmy mnóstwo opieńków. 
Rozpoczęłam też magiczny sal świąteczny. Pierwsze krzyżyki na mojej kanwie są już postawione.  Haftuję na aidzie 18, mulina DMC nr 815.poniedziałek, 14 października 2013

Przeczytałam (10/2013)

"Zdarzyło Ci się przenieść do wielkiego, nieznanego miasta dla faceta, który nie był tego wart? Sara Walter to zrobiła. Wyjechała do Los Angeles i zmieniła całe swoje życie, licząc na to, że zamieszka ze swoim narzeczonym. Ale on gra na zwłokę. Doprowadza do ostateczności, szukając życiowej stabilizacji Sara wpada w furie i zrywa z nim. Nieoczekiwanie zostaje na lodzie: bez narzeczonego, bez pracy i bez pomysłu, co robić dalej."


Ksiązka przeczytana w ramach wyzwania:
 

niedziela, 13 października 2013

Magiczny SAL świąteczny (1)

Już jakiś czas temu zapisała się na Magiczny Sal Świąteczny na blogu realizacja marzeń.
Do wyhaftowania mamy śliczna bombkę z kokardką.
Wszystko mam już przygotowane. Wystarczy zabrać sie do pracy.


poniedziałek, 7 października 2013

Przeczytałam (9/2013)"Aleks robi karierę i pieniądze. Prowadzi beztroskie, szybkie życie. Wydaje się, że jest stworzony do bywania w knajpach i podrywania panienek. Ale przychodzi moment, kiedy uświadamia sobie, że nie jest szczęśliwy. Pragnie bowiem miłości i bliskości, a nie potrafi kochać. Szuka kobiety wyjątkowej, a nie umie jej wybrać. Męczy go zarówno samotność, jak i obecność drugiej osoby. Wreszcie dochodzi do przekonania, że potrzebuje czegoś innego. Ale żeby zmienić życie, najpierw będzie musiał uporządkować swoje emocje.

"Epidemia zamkniętych serc" Macieja Przepiery to opowieść o poszukiwaniu siebie. Autor wchodzi w głąb uczuć bohatera. Pokazuje, jak krucha bywa psychika człowieka, i skłania do zastanowienia się, co w życiu jest najważniejsze.
"

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:


niedziela, 6 października 2013

Zawieszka

Do kwietniowego numeru Cross Stitcher był dołączony prezent w postaci wszystkich portzebnych materiałów do wykonania zawieszki. Postanowiłam zrobić sobie taką zawieszkę do moich kluczy.
Zawsze to jakaś odmiana.
Wspomniana zawieszka prezentuje się tak: