poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Z półki (4). Przeczytałam (8/2012)


 "Nowa powieść obyczajowa autorki „Kwiatu Śniegu i sekretnego wachlarza”, „Miłości Peonii” oraz „Na Złotej Górze”. Egzotyczna saga rodzinna, rozgrywająca się przez dwadzieścia lat (1937-57) w Szanghaju i Los Angeles. Historia dwóch chińskich sióstr, modelek, które wychodzą za dwóch braci, chińskich emigrantów z USA, i wyjeżdżają do Ameryki, uciekając przed koszmarem wojny chińsko-japońskiej. Podczas trwającej wiele miesięcy podróży do mężów do Ameryki, płoche dziewczęta stają się dorosłymi kobietami z bagażem przykrych doświadczeń. Do Los Angeles docierają ze swą największą tajemnicą związaną z córeczką jednej z nich. Siostry nie wiedzą, że także w ich nowej rodzinie każdy ma coś do ukrycia i nikt nie jest tym, za kogo się podaje...Pełna zwrotów i tajemnic akcja, wtopiona w wyjątkową panoramę dwóch kultur, Wschodu i Zachodu, opisanych z malowniczymi szczegółami."

środa, 8 sierpnia 2012

Babeczka

Kolejny obrazek na kanwie Marzenki jest już gotowy.
Wczoraj przesyłka wyruszyła do Małgoś 13
Teraz czekam na kolejne kanwy z RR of cakes.poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Wycieczka

Wczoraj z całą rodzinką wybraliśmy się na wycieczkę do Sierpca do skansenu.
Odbywała się tam akurat impreza plenerowa"Żniwa w skansenie.
Mielismy okazję wysłuchać koncertu wiejskiej kapeli Pana Jacka. Odbywał się wielki kiermasz płodów rolnych, pokazy rękodzieła i rzemiosła ludowego w zagrodach chłopskich, pokazy zajęć gospodarskich.
Podczas spaceru po wiejskich chałupach mieliśmy okazję spróbować świeżutkiego chlebka z masełkiem, kiszonych ogórków, ciasteczek domowych, sera białego, można było napić się napoju miętowego.
Dzień spędziliśmy bardzo ciekawie. Przede wszystkim dla dzieci było to coś innego.
A oto krótka relacja:

niedziela, 5 sierpnia 2012

RR Kuchenny

Skończyłam w końcu swój obrazek  z RR nr 6. Troszkę już po terminie, ale myślę, że to niewielkie opóźnienie nie wpłynie na całość zabawy.
Jutro wysyłam kanwę dalej do Agnes i zabieram się za kolejne RR.